Ankaragücü Tarihi,ankaragucu,1910,futbolcuları,formaları,armaları,kazandığı kupalar,başarıları,resi

Ankaragücü Tarihi,ankaragucu,1910,futbolcuları,formaları,armaları,kazandığı kupalar,başarıları,resi

Ankaragücü Tarihi,ankaragucu,1910,futbolcuları,formaları,armaları,kazandığı kupalar,başarıları,resi


ANKARAGÜCÜ'NDE GÖREV YAPMIŞ BAŞKANLAR VE GÖREV YILLARI



1 1910-1916 KAZIM BEY 27 1981-1982 YAKUP ATAY
2 1916 HASAN MUSLİHİDDİN BEY 28 1982-1985 GÜNGÖR TÜRKÖZÜ
3 1916-1919 NUMAN USTA 29 1986-1990 NURETTİN ÇARMIKLI
4 1916-1920 AHMET ŞEFİK 30 1990 ADNAN İĞNEBEKÇİLİ
5 1920-1926 MEHMET NURİ ALTINOK 31 1990-1991 TANER DEMİR
6 1926-1927 ALİ TUNALI 32 1991-1992 VEDİT ARIĞ
7 1927-1928 İHSAN ALİ TEKVAR 33 1993-1994 VEDAT AYDIN
8 1928-1930 CEMALETTİN BEY 34 1992-1993 EMİN GÖK
9 1930-1931 BURHANETTİN BEY 35 1995-1996 NEVZAT KARATAŞ
10 1931-1932 SÜLEYMAN ŞEVKET 36 1996-1997 OSMAN KOLSUZ
11 1932-1933 HÜSEYİN YAKUP ÇEKER 37 1997-2008 CEMAL AZMİ AYDIN
12 1933-1939 FİKRET KARABUDAK 38 2008-2009 CENGİZ TOPEL YILDIRIM
13 1939-1947 İBRAHİM ETHEM SUNBAY 39 2009-2011 AHMET GÖKÇEK
14 1947-1951 MUHTAR GÖRDUYSUS 40 2011-2011 CENGİZ TOPEL YILDIRIM    
15 1951-1952 ABBAS ALÖÇ 41 2011-2012   SAMİ ALTINYUVA
16 1952-1953 Fikret ALTINEL 42 2012-2012  M.HALUK ILICAN
17 1953-1954 RASİM ADASAL 43  2012-2012 İLYAS SÜMER
18 1954-1960 ORHAN ÖZGEREN 44 2012-2012  BENT AHLAT
19 1960-1962 FAHRİ PAMİR 45 2012-2013  ATİLLA SÜSLÜ
20 1962-1964 YAŞAR TOKAN 46 2013-2019  MEHMET YİĞİNER
21 1964-1967 HAYDAR SALTUK 47 2019-____  FATİH MERT
22 1967-1968 CEVAT VURAL

23 1968-1972 ORHAN SORGUÇ

24 1972-1973 DOĞAN BARIŞ

25 1974-1977 ORHAN SORGUÇ

26 1977-1981 SABRİ MARMUTLU







Kazım Bey
1910 - 1916 Altınörs İdman Yurdu


Hasan Muslihiddin Bey
1916 Turan Sanatkarangücü


Numan Usta
1916 - 1919 


Ahmet Şefik
1916 - 1920 


Mehmet Nuri Altınok
1920 -1926


Ali Tunalı
1926 - 1927 


İhsan Ali Tekvar
1927 - 1928


Cemalettin Bey
1928 - 1930


Burhanettin Bey
1930 - 1931



Süleyman Şevket
1931 - 1932


Hüseyin Yakup Çeker
1932 -1933


Fikret Karabudak
1933 - 1939


İbrahim Ethem Sunbay
1939 -1947


Muhtar Görduysus
1947 - 1951


Abbas Alöç
1951 - 1952


Fikret Altınel
1952 - 1953 


Prof.Dr. Rasim Adasal
1953 - 1954


Dr. Orhan Özgeren
1954 - 1960



Fahri Pamir
1960 - 1962


Yaşar Tokan
1962 - 1964


Haydar Saltuk
1964 - 1967


Cevat Vural
1967 - 1968


Orhan Sorguç
1968 - 1972


Doğan Barış
1972 - 1973



Orhan Sorguç
1974 - 1977



Sabri Mermutlu
1977 - 1981


Yakup Atay
1981 - 1982


Güngör Türközü
1982 - 1985



Nurettin Çarmıklı
1986 - 1990


Adnan İğnebekçili
20.06.1990 - 30.12.1990


Taner Demir
03.12.1990 - 05.08.1991



Vedit Arığ
12.08.1991 - 19.06.1992


Vedat Aydın
04.11.1993 - 13.04.1994



Emin Gök
20.06.1992 - 04.11.1993 - 19.03.1995


Nevzat Karataş
1995 - 1996



Osman Kolsuz
1996 - 1997



Cemal Azmi Aydın
1997 - 2008


Cengiz Topel Yıldırım
2008 - 2009 (5Ay)  -- 2011 (5 AY)


Ahmet Gökçek
2009 - 2011 





Sami Altınyuva
2011 - 2012




Muhammed Haluk Ilıcan
2012 - 2012




İlyas Ertan Sümer
2012 - 2012




Bent Ahlat
2012 - 2012




Atilla Süslü
2012 - 2013





Mehmet Yiğiner
2013 - 2019





Fatih Mert
 2019- ...